Skip to content

Cinsel Fonksiyon Bozukluğu

Cinsel fonksiyon bozuklukları hakkında merak edilen her şeyi Doç. Dr. Mehmet İNCİ TV 8 “Günaydin Doktor” programında anlatıyor

Penis Büyütme ve Kalınlaştırma

İdeal penis boyutlarına sahip olmayan ya da sahip olduğu penis standartlara oranla büyük olsa dahi penis boyutlarından memnun olmadığı için performans kaygısı başta olmak üzere psikolojik anlamda sorun yaşayan erkekler penis büyütme ameliyatı ile daha uzun ve daha kalın penislere sahip olabiliyor. Böylece hem kendileri hem de partnerleri daha tatmin edici ve sağlıklı bir cinsel yaşam ile buluşabiliyor.

ESWT Tedavisi

ESWT Ürolojide son 10 yıldır Erektil disfonksiyon (Peniste sertleşme bozuklukları, Peyronie penis eğriliği ve Prostatit hastalıkların) tedavisinde kullanılmaktadır. Eswt tedavisi kalıcı ve yan etkisiz bir tedavidir.

Tedavi Yöntemlerimiz

Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu)

Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu) Erkeklerde sertleşme problemi (iktidarsızlık) özellikle diabet, hipertansiyon, damar sertliği gibi problemlere bağlı olarak gelişir.
Devamı

Kısırlık (İnfertilite)

Kısırlık (İnfertilite) Kısırlık (infertilite) çiftlerin düzenli ve korunmasız ilişkiye girmelerine rağmen 1 yıl içinde gebeliğin gerçekleşmemesi olarak tanımlanır. Ancak,
Devamı

Erkeklerde Cinsel İşlev Bozukluklarının Görülme Sıklığı Nedir?

Erkeklerde Cinsel İşlev Bozukluklarının Görülme Sıklığı Nedir? Erkeklerde en sık görülen cinsel işlev bozukluğu ereksiyon (sertleşme) ile ilgilidir.
Devamı

EREKTİL DİSFONKSİYON (Sertleşme Bozukluğu)

EREKTİL DİSFONKSİYON (Sertleşme Bozukluğu) En yaygın görülen cinsel işlev bozukluklarından biri olan sertleşme bozukluğu veya iktidarsızlık, genellikle cinsel aktivite için
Devamı

Cinsel Sorunlar Nelerdir?

Cinsel Sorunlar Nelerdir? Cinsel sorunlar kadın ya da erkek bir bireyin ya da çiftin sağlıklı ve doyurucu bir
Devamı

Cinsel İsteksizlik

Cinsel İsteksizlik Cinsel isteksizlik hemen hemen her bireyde zaman zaman görülebilen sorunların başında gelmektedir. Kadın ve erkeklerin sağlık
Devamı

Mutlu Hastalarımız...

Sıkça Sorulan Sorular

Doç.Dr. Mehmet İNCİ
Doç.Dr. Mehmet İNCİ
  • Ereksiyon halinde penis uzunluğu 13,12 cm,
  • Ereksiyon halinde penis kalınlığı ise 11,66 cm olduğu takdirde ideal veya normal değerlerden bahsetmiş oluruz.

Erkeklerde sertleşme problemi (iktidarsızlık) özellikle diabet, hipertansiyon, damar sertliği gibi problemlere bağlı olarak gelişir. Sertleşme problemi (ereksiyon sorunları) için uygulanan son basamak tedavi yöntemi ‘Penil Protez’ ameliyatı olarak bilinen halk arasındaki tabiri ile ‘mutluluk çubuğu’ takılmasıdır.

Ereksiyon olduğu anda penisin 90 derecelik bir açı yapacak düz bir şekilde bulunması gerekmektedir . Penis kişiden kişiye farklılık gösteren biçimlerde olabilir, sağa veya sola hafif eğrilikler gösterebilir. Penisin sağa veya sola eğriliği, abartılı olmadığı sürece normaldir. Eğer eğrilik cinsel ilişki kurmayı engelliyor, ilişki sırasında kişiye veya partnerine acı veriyorsa bu tedavi edilmesi gereken bir sorundur.

Prostat idrar kesesi alt kısmında, üretranın etrafına yerleşmiş bir bezdir. Yalnızca erkeklerde bulunur. Menide bulunan bir sıvı salgılar. Sağlıklı bir prostat, yaklaşık olarak iri bir ceviz büyüklüğündedir ve hacmi 15-25ml’dir. Erkekler yaşlandıkça prostat da yavaş bir şekilde büyür.

İdrar böbrekte yapıldıktan sonra böbreğin pelvisine gelir. Pelviste biriken idrar üreteropelvik bileşkeden geçerek üreterler ile mesaneye geçer. Böbreğin pelvisinin böbrek çıkışında üreter ile birleşme yerine üreteropelvik bileşke denilir. Bu bölgenin darlıklarına da UP darlık denilir. Yeni doğan bebeklerin yaklaşık %1-3’ünde UP darlık görülmektedir. Anne karnındaki bebeklere ultrason değerlendirmesinin artmasına paralel olarak doğum sonrası up darlık tanısında son yıllarda ciddi bir artış mevcuttur. Anne karnında böbrekte genişleme yani hidronefroz tespit edilenlerin doğum sonrası en sık nedeni UP darlıktır. Genellikle sol taraftadır ve erkeklerde kızlardan 2 kat daha sık görülür. %10-30 iki taraflı olabilir.