Penis Büyütme ve Kalınlaştırma

Penis Büyütme ve Kalınlaştırma

İdeal penis boyutlarına sahip olmayan ya da sahip olduğu penis standartlara oranla büyük olsa dahi penis boyutlarından memnun olmadığı için performans kaygısı başta olmak üzere psikolojik anlamda sorun yaşayan erkekler penis büyütme ameliyatı ile daha uzun ve daha kalın penislere sahip olabiliyor. Böylece hem kendileri hem de partnerleri daha tatmin edici ve sağlıklı bir cinsel yaşam ile buluşabiliyor.

Penis Uzatma ve Kalınlaştırma Penis Uzatma ve Kalınlaştırma

Normal Bir Penis Büyüklüğü Ne Kadardır?

  • Ereksiyon halinde penis uzunluğu 13,12 cm,
  • Ereksiyon halinde penis kalınlığı ise 11,66 cm olduğu takdirde ideal veya normal değerlerden bahsetmiş oluruz.

Penis Uzatma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis uzunluğunu artırmak için uygulanabilecek herhangi bir ilaç tedavisi ya da ameliyatsız bir uygulama bulunmamaktadır. Penis uzatmak için en sık kullanılan yöntem penisi karın duvarına bağlayan asıcı bağın yani suspansatuvar ligamentin %80 oranında kesilerek penisin vücut içerisinde kalan kısmının serbest bırakılmasına dayanan cerrahi yöntemdir. Kişiden kişiye değişmekle birlikte penis uzatma cerrahisi sayesinde hastalarımızın penis boyunda 3-4 cm artış elde edebiliyoruz. Bu artış, ameliyat sonrası süreçte önerilen egzersizlerin aksatılmadan yapılması halinde kalıcı nitelik taşıyor.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kliniğimizde diğer kalınlaştırma yöntemlerinden(yağ enjeksiyonu) farklı olarak penil-bag yöntemi ile hastadan aldığımız kandan özel işlemler sonrası dolgu materyalı elde edip bunu özel kılıfının içerisine yerleştirirek penis sırtına sabitlenmektedir. Bu yöntem kalıcı bir tedavi yöntemi olup penis için en uygun tedavidir.

Bu yöntemin yağ enjeksiyonundan farkı nedir?

  1. Peniste incelme olmaması (Yağ enjeksiyonlarında ortalama 6 ay sonra peniste incelme olup tekrar yağ enjeksiyonu uygulanması gerekmekteyken, bizim yöntemimizde herhangi bir incelme olmayıp tekrardan işlem gerekmemektedir.)
  2. Şekil bozukluğu olmaması( Deve hörgücü görünümü ve patates torbası görünümü olmaması)
  3. Enfeksiyon riskinin daha az olması

Penis Büyütme Ameliyatı Kaç Saat Sürüyor?

Penis büyütme ameliyatı; penis uzatma ve penis kalınlaştırma operasyonları eş zamanlı gerçekleştirildiği takdirde 2-3 saatte tamamlanıyor. Oldukça konforlu bir nitelik taşıyan cerrahilerin ardından hasta bir gün hastanede yattıktan sonra ertesi gün yürüyerek taburcu olabiliyor.

 

Günümüzde gerek anestezi gerek cerrahi tekniklerin sunduğu avantajlar sayesinde penis büyütme ameliyatı konforlu bir şekilde tamamlanıyor. Ameliyat sonrası cinsel yaşam kalitesi artarken erkekler için daha öz güvenli bir süreç de başlamış oluyor. Elbette her zamanki gibi doğru hasta seçimi ve cerrahi deneyim en önemli etkendir.

“Kliniğimizde bu ameliyatlar hastaların gizliliğine önem verilerek, başarılı bir şekilde yapılmaktadır.”

Tavsiye Edilen Yazılar